האביב כבר כאן כדי להישאר!

בשבוע שעבר פגשתי בקליניקה לפחות 10 מטופלים שדיברו על הכעס.
הם לא הבינו למה עלו פתאום כעסים השבוע, הם היו חסרי סבלנות, עם עצבנות פנימית, חוו יותר כאבי ראש וצוואר, מתח בחלק החיצוני של הרגליים, שינויים ביציאות והדופק שלהם בבדיקה הראה מתח רב בכבד ובקיבה ואצל חלקם מתח רב בעוד איברים.
כל הסימפטומים האלו קשורים מאד לעונת השנה…

תחילת פברואר מתחיל האביב

לפי הלוח הסיני בין סוף ינואר לתחילת פברואר מתחיל האביב, זהו ראש השנה הסיני שחל השנה ב 8/2/17 ותמיד יוצא בקירבת ט"ו בשבט (אצלנו ראש השנה לאילנות).
הכבד המוזן מהתדר הירוק בטבע מתעורר לפעולה והרגש שלו זה הכעס, אז כל מי שהכבד שלו/שלה עמוסים, לחוצים עם עודפי כולסטרול ורעלים נוטים עכשיו לתחושות לא נעימות כמו שתיארתי למעלה.

אז מה עושים?

באביב צריך יותר תנועה, הכבד אחראי לזרימה החופשית של אנרגיה ודם בגוף, תנועה עוזרת לזרימה החופשית וגם משחררת את הגוף ומנקה אותו מרעלים.
הזעה תורמת עכשיו לפתיחת הנקבוביות בעור להתחדשות ולאוורור המשקעים שאגרנו בחורף. כן לא שמנו לב אבל החורף עבר, גם אם גשם עוד ירד, זוהי שירת הברבור של החורף שעבר.
האביב הוא זמן לשנות קצת את התזונה, להרבות בירוקים שמזינים את הכבד ולאכול פחות כבד מבחורף.
העלים הירוקים שנמצאים בשפע עכשיו הם המזון האידיאלי לאביב.

עכשיו לאחר האגירה של הגוף בחורף, מגיע הזמן לניקוי אביב. באופן מסורתי זמן הניקוי בשנה היה עכשיו או קרוב יותר לפסח, ניקוי הבית לקראת פסח וניקוי החמץ, מזמין גם ניקוי  של הגוף.

נפש בריאה בגוף בריא, וגוף בריא זה גוף שפועל בתזמון מושלם של כל המערכות.
ליחות, רעלים ומשקעים מיותרים בגוף, יוצרים כבדות ושיבוש בזרימה, התפקוד ההורמונלי יורד ומערכת העצבים הופכת מתוחה ונוקשה יותר.
כל השיבוש התפקודי הזה גורם למיגרנות באביב, יוצר מצבי רוח משתנים, נטיה לרגזנות ועליה בכולסטרול ונטיה דלקתית ומעלה את הסיכון למחלות קשות.

החדשות הטובות הן שאפשר תוך תקופת ניקוי קצרה יחסית להחזיר את הגוף למצב הנכון וכך ליצור ביטוח אישי ממחלות.

תתחילו היום משינוי קטן ותוסיפו משהו כל יום – באביב הגוף אוהב שינוי, כבר אמרנו?

האביב כבר כאן כדי להישאר!

על ידי נפש

הרשמה לעדכונים:

Pin It on Pinterest

Share This